Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

 

Ustka apartamenty

Pogoda nad morzem w Ustce

 

Pogoda nad morzem, a szczególnie w Ustce jest zawsze piękna, niezależnie od tego jaka jest.

Jeśli jednak swój przyjazd chcesz niesłusznie uzależnić od aktualnej prognozy pogody nad morzem w Ustce

- możesz ją znaleźć pod adresem: http://www.pogoda.onet.pl/0,215,38,miasto.html

A mówiąc serio, pogoda nad morzem jest często kapryśna.

Będąc nad morzem tydzień możesz doświadczyć różnych zjawisk klimatycznych. Jednego dnia zobaczysz morze gładkie, jak tafla śródlądowego jeziora. Będzie Ci doskwierało palące słońce, lejące z góry żar trudny do zniesienia. Nie ochłodzi Cię nawet najlżejszy zefirek.

Następnego dnia podczas opalania zobaczysz daleko nad morzem szary pas, który będzie rósł i grubiał. Po godzinie plażę i całe miasto spowije gęste mleko mgły. Temperatura gwałtownie spadnie o kilkanaście stopnni. Gdybyś wsiadł do samochodu i pojechał kilka kilometrów w głąb lądu, ze zdumieniem patrzyłbyś na wskaźnik zewnętrznego termometru. Z każdym kilometrem temperatura rosłaby o kilka stopni. Już w Słupsku żar byłby znów nie do zniesienia i mgły ani śladu.

Kolejnego dnia może Cię obudzić przelotny deszcz stukający o szyby, gnany silnym i porywistym wiatrem, który przetacza po niebie ciężkie i ciemne deszczowe chmury. Zły na cały świat , wychodząc z apartamentu włożysz przeciwdeszczową kurtkę i pójdziesz na molo. Zły humor minie równie szybko, jak przyszedł. W porcie urzeknie Cię widok grzywiastych fal rozbijających się z hukiem o główki i tworzących wielometrowe piuropusze kropelek wody. Po raz pierwszy widzisz sztorm.

Powietrze jest przesycone jodem. Czujesz na języku słony smak morskiej wody. Już po godzinie idziesz na plażę. Wprawdzie z parawanem, bo wiatr jest nadal porywisty lecz deszczowe chmury zastąpiły wybudowane wysoko w górę cummulusy, które nie grożą już deszczem. Słońce kaprysi. To grzeje niemiłosiernie, to znów chowa się za chmury i porywisty wiatr staje się zimny, niemal nieprzyjemny.

Bądź przygotowany na każdy rodzaj pogody.

Możesz mieć szczęście i słońce będzie Ci towarzyszyło przez cały urlop nad morzem. Czyż jednak jego brak to powód do narzekań? Jest przecież tyle interesujących zajęć na niepogodę, na które nigdy nie masz czasu.

Tu go masz!!