Cialis accept btc
 
 
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny
Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia

Przeczytane dla Was

Newsy z ustki

Herb Ustki  Ty również możesz

  zamieścić tu ciekawe

  informacje o Ustce.

 

2013-12-25

Kładka nad kanałem portowym w Ustce połączyła jego brzegi

 

 

W połowie grudnia w Ustce uruchomiono obrotową kładkę dla pieszych łączącą dwa brzegi kanału portowego.

Dla Ustki była to bardzo ważna inwestycja - szczególnie dla zachodniej części miasta, która do tej pory była trudnodostępna dla większości turystów. Jedyna droga do tej części miasta prowadziła przez wiadukt kolejowy i most na rzece Słupi, które są położone w głębi miasta, a więc dość odległe od portu i plaży.

Teraz kilka słów o samej kładce.

Kładka w Ustce jest jedynym obiektem mostowym w Polsce i w Europie otwieranym za pomocą mechanizmu obrotowego zamontowanego na pylonie - wieży o prostokątnej podstawie.
Jest wykonana ze stali.

Jej całkowita długość to prawie 58 m.

Szerokość pomostu wynosi 4 m.

Waży ponad 80 ton.

Pomost został obliczony na obciążenie ponad 30 ton.

Otwarcie kładki trwa ok. 4 minut.

Pomost znajduje się ok. 2,2 m nad lustrem wody w kanale portowym.

Kładka może być uruchamiana przy sile wiatru nie większej niż 10 m/s (36 km/h) i widzialności nie mniejszej niż pół mili morskiej.

Budowa trwała pół roku.

Głównym źródłem finansowania była unijna dotacja z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013. Koszt inwestycji - 4 390 000 PLN

Godziny otwarcia:

- od maja do września 9-24;

- od października do kwietnia 10-18

Kładka jest otwierana o pełnej godzinie, na 15 minut.

To jest chyba najbardziej kontrowersyjna decyzja.

Wyraźnie postawiono priorytet. Uprzywilejowano ruch statków, a nie ruch pieszy.

To pewne, że kładka nie może zakłócić ruchu w porcie. Szczególnie, że w porcie cumuje również statek ratownictwa morskiego. Wydaje się jednak, że czas otwarcia kładki (4 minuty) jest dłuższy niż czas potrzebny do przygotowania do wyjścia i wyjścia z portu dowolnej jednostki pływającej.

Miejmy nadzieję, że władze miasta skorygują swoją decyzję i wydłużą czas funkcjonowania kładki do przynajmniej 30 minut w ciągu godziny.

2013-02-15

Największy pracodawca w Ustce zmienia właściciela.

Jerzy Malek pozbywa się MORPOL-u

 

W poniedziałek 17 grudnia 2012 r. zapadła decyzja w sprawie sprzedaży 48,5 proc. udziałów w spółce Morpol, donosi nportal.no.

Co to oznacza dla Ustki?

Morpol to polski producent przetworów z łososia, którego właścicielem jest Jerzy Malek. Firma ma siedzibę w pobliżu Ustki, jest największym pracodawcą w okolicy i - co ciekawe - jest notowana na giełdzie nie w Warszawie, lecz w Oslo.

W wyniku tej transakcji Jerzy Malek stanie się jednocześnie akcjonariuszem Marine Harvest ponieważ część płatności zostanie dokonana w akcjach tej spółki. Łączna wartość transakcji to ponad 520 mln złotych.

W gotówce zapłacono ponad 284 mln złotych. Pozostała część zapłacona zostanie w akcjach Marine Harvest.

Czytaj więcej: Morpol sprzedany Marine Harvest

2013-02-08

Carlos Santana wystąpi w Dolinie Charlotty koło Ustki

To będzie prawdziwa atrakcja tego lata w Ustce.

W lokalnych mediach ukazała się informacja pochodząca od właściciela Doliny Charlotty, że  Carlos Santana wystąpi ze swoim zespołem na tegorocznym Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Ustki. Będzie to już siódma edycja tego festiwalu. Starania o to, żeby słynny muzyk rockowy przyjechał do Doliny Charlotty trwały prawie tak długo, jak sam festiwal.Carlos Santana zagra dla swoich fanów w czasie finałowego koncertu, w dniu 3 sierpnia. Na deskach amfiteatru w Strzelinku wystąpi on w ramach europejskiego tourne. Oprócz Polski rockman wystąpi również w Pradze i Londynie.

Pewnie niektórzy czytelnicy tej wiadomości czytając listę miast, do których przyjedzie Santana, będą się zastanawiali gdzie jest to Strzelinko. Myślę, że władze Słupska i Ustki powinny dorzucić się do promocji Doliny Charlotty. Wielu turystów odwiedzi te miasta właśnie dzięki Dolinie.

Dla porządku muszę zaznaczyć, że ceny biletów na koncert będą również "gwiazdorskie". Będzie je można kupić od przyszłego tygodnia na stronach ticketpro.pl.

Cena w zależności od miejsca to 250, 220 lub 185 zł.

Opracowano na podstawie informacji na stronie: http://www.gp24.pl

 

 

WAŻNE ADRESY I TELEFONY W USTCE

 

Urząd Miasta Ustka

ul. St. Wyszyńskiego 3,
tel. 59 815 43 00, tel./fax: 059 814 43 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Urząd Gminy Ustka

 

ul. Dunina 24
tel./fax: 59814 42 57, tel. 814 60 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pogotowie ratunkowe

ul. Mickiewicza 13, (w budynku Szpitala)

tel. 059 814 70 09/999


Komisariat Policji

ul. Grunwaldzka 13,

tel. 59 815 27 00; tel. alarmowy: 112/ 997


Straż Pożarna

ul. Bohaterów Westerplatte 1
tel. 59 814 49 66 / 998

 

Straż Miejska

ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3
tel. 59 814 67 61

Czytaj więcej: Ważne adresy w Ustce w jednym miejscu

2013-02-05

Rozpoczęto budowę kładki nad kanałem portowym w Ustce

 

Ustka zyska nową atrakcję turystyczną i znaczącą poprawę komunikacji pomiędzy obydwoma (wschodią i zachodnią) częściami miasta.

Trwające już od jakiegoś czasu prace przygotowujące budowę przejścia przez kanał portowy w Ustce wkroczyły w kolejny etap. Firma projektująca kładkę wraz z jej wykonawcą, firmą Hydro-Naval, przedstawiły pod koniec stycznia komisji Budżetowej Rady Miasta Ustki  wstępną koncepcję projektu oraz wizualizację samej kładki. Przejście ma być gotowe na koniec 2013 roku. Pozwoli na komunikacyjne połączenie nadmorskich stref zachodniej i wschodniej części Ustki. Turystom z zachodniej strony łatwiej będzie skorzystać z atrakcji i szerokiej oferty gastronomicznej promenady, a tym ze wschodniej strony umożliwi skorzystanie ze spokoju i ciszy szerokich plaż Ustki zachodniej. Wyrówna to również wykorzystanie plaż obydwu części miasta, co z pewnością wzbogaci ofertę Ustki. Przyczyni się też siłą rzeczy do szybszego, faktycznego włączenia nadmorskiej części zachodniej Ustki do miasta. Ruch turystyczny po tej stronie miasta wymusi jej lepsze zindustrializowanie. Kto wie, czy nie spowoduje przyśpieszenia decyzji o budowie infrastruktury turystycznej z wykorzystaniem zachodniego pasa nadmorskich wydm. Bardziej realna stanie się budowa zachodniej promenady.

Film z plastyczną wizualizacją kładki w działaniu podczas prezentacji dla Rady Miasta znajdą Państwo pod adresem: http://www.ustkapogoda.pl/ustka/atrakcje-w-ustce

 

Opracowano na podstawie: http://www.ustkapogoda.pl