Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

Ustka Apartamenty - Muzea w Ustce

 

Muzea w Ustce

 
 

Muzeum Ziemi Usteckiej

ul. Marynarki Polskiej 62A, tel. 59 814 33 02

Muzeum otwarto w 2000 r., z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Mieści się w replice XVIII-wiecznego, reglowego budynku. Prezentuje wystawę regionalną, dotyczącą historii Ustki i stoczni usteckiej, wernisaże oraz wystawy czasowe. Latem jest to wystawa bursztynu, w grudniu wernisaż poplenerowy konkursu „Ustka moja mała ojczyzna”, w marcu „Kobiety w Ustce” prace artystek usteckich. Raz w roku można oglądać też wystawę z cyklu: „Pasje Ustczan”.
Czynne: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 17.00
Zniżki dla grup zorganizowanych, możliwe zwiedzanie z przewodnikiem.

 

Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce

ul. Zaruskiego 1, tel. 59 814 60 89
Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce powstała w roku 1987 r. Galeria mieści się w zabytkowym spichlerzu portowym. Powierzchnia wystawiennicza to 210 m2. Wystawia czasowo artystów z różnych dziedzin sztuki: malarzy, rzeźbiarzy, grafików i in.

 

Muzeum Chleba

ul. Marynarki Polskiej 49, tel. 59 814 48 40
Muzeum założone przez jednego z pierwszych mieszkańców Ustki piekarza Eugeniusza Brzóskę. Na poddaszu starej piekarni obejrzeć można stary sprzęt piekarniczy m.in. XVII wieczne urządzenia do wyrabiania ciasta. Ciekawostki to przedwojenny automat do sprzedaży cukierków i XIX wieczny pierwowzór lodówki, z czasów, gdy w gospodarstwach domowych nie było jeszcze energii elektrycznej.
Czynne: wtorek – sobota 11.00 – 17.00

 

Muzeum Minerałów

ul. Limanowskiego, tel. 603 081 763
Znajduje się tuż obok Promenady, w głębi schronu lotniczego. W tej niezwykłej scenerii znajdziemy największy kryształ górski, skamieniałości, szkielet dinozaura i kolekcję muszli z całego świata. W muzeum znajduje się również sklepik z kamieniami szlachetnymi. Co roku w lipcu Muzeum jest organizatorem imprezy: „Pokazy i nauka płukania złota dla całej rodziny”.


Żródło: UM Wydział Promocji