Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

Przeczytane dla Was

Ustka zdobyła pieniądze na Park Uzdrowiskowy

 

2012-03-07

Ustka ma pieniądze na Park Uzdrowiskowy

Park Uzdrowiskowy zostanie zmodernizowany

 

Ustka postarała się o kolejne pieniądze z Unii Europejskiej, które wesprą projekt podniesienia atrakcyjności turystycznej naszego miasta. Uzyskane wsparcie zostanie przeznaczona na budowę Parku Uzdrowiskowego.

Chodzi o projekt, który nazywa się „Rewitalizacja obszaru przy Promenadzie Nadmorskiej i Trakcie Solidarności w Ustce z przeznaczeniem na Park Uzdrowiskowy". Inwestycja to kolejny etap większego przedsięwzięcia pod nazwą „Zintegrowany Program Rewitalizacji Miasta Ustka". Głównym zamierzeniem projektu jest utrzymanie atrakcyjności turystycznej obszaru zależnego od rybactwa, które wskutek zmniejszenia populacji ryb w Bałtyku nie może stanowić już najważniejszego źródła utrzymania dla miasta. Można to osiągnąć poprzez przywrócenie do życia atrakcyjnych turystycznie ale słabo dotychczas wykorzystywanych obszarów Uzdrowiska Ustka. Dotacja pozwoli zagospodarować teren parkowo-leśny i nadać mu funkcje rekreacyjne i uzdrowiskowe.  Poprawi to również zdecydowanie estetykę tego terenu.


W ramach projektu zostaną zbudowanew sąsiedztwie Promenady Nadmorskiej  elementy małej architektury, cztery place zabaw dla dzieci, nowe ciągi piesze na terenie dzisiaj zalesionym, ścieżka zdrowia wraz ze stacyjkami do ćwiczeń. Powstaną także miejsca do odpoczynku: ławeczki i stoły do gry w szachy, altana wypoczynkowa oraz oświetlenie. Nie zapomniano również o nowych, estetycznych koszach na odpady.
Projekt otrzymał 85% dofinansowania za pośrednictwem Słowińskiej Grupy Rybackiej. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie prawie 1,5 mln złotych. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2013 roku.

opracowano na podstawie informacji na stronie http://www.ustka.pl/