Cialis accept btc
 
 
Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia

Ustka staje się perełką nad morzem

 

Ustka staje się perełką nad morzem

 

 

    Ustka położona jest na północno-zachodnim skraju województwa pomorskiego, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, w odległości 17 kilometrów od Słupska. Jest siedzibą władz miasta i gminy, uzdrowiskiem, miejscowością turystyczną i portem rybackim. W mieście dominuje funkcja turystyczna i uzdrowiskowa oraz funkcje związane z gospodarką morską. Znajduje się tu port morski oraz osobowo-towarowe przejście graniczne. W lecie działa promowe połączenie z duńską wyspą Bornholm, co stwarza dodatkowe możliwości wzrostu turystyki międzynarodowej.

Ustka położona jest w obszarze wymagającym aktywnej ochrony brzegu morskiego (klif podlegający abrazji). Jest otoczona lasami, nadmorskimi wydmami i łąkami. Otwarte morze, bryza morska stanowiąca naturalną inhalację, lecznicze działanie żywicy czarnej sosny oraz borowinowe błota o zdrowotnych właściwościach tworzą specyficzny mikroklimat. Ze względu na jego właściwości, klimat „Krainy otwartego morza” występujący w Ustce może być pomocny w procesie leczenia chorób dróg oddechowych, dolegliwości alergicznych i chorób skóry. Może również pomagać także w leczeniu chorób zawodowych i cywilizacyjnych, a zwłaszcza wskazany jest w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki jego leczniczym właściwościom Ustka od 1987r ma status uzdrowiska. Kuracjusze przybyli tu jednak o wiele wcześniej. Pierwsze doniesienia o odpoczywających w Ustce (38 rodzin), pochodzą z 1832 roku.

Położenie Ustki w pasie strefy wybrzeża decyduje o predyspozycjach do wzrostu gospodarki morskiej, turystyki i rekreacji oraz lecznictwa uzdrowiskowego (w oparciu o klimat, pokłady borowiny i solanki). W dziejach miasta, od czasów najdawniejszych po najnowsze, wyraźnie zaznaczają się trzy źródła utrzymania mieszkańców: rybołówstwo, żegluga handlowa i kąpielisko. Ustka, ze swoją 180-letnią tradycją historią kurortu przyciąga każdego roku kilkaset tysięcy osób. Powstałe w latach 1899 – 1903 betonowo-kamienne molo oraz port rybacki są wielkimi atrakcjami dla odwiedzających miasto. Nadmorska promenada położona po wschodniej stronie portu} nakłania do zdrowotnych wędrówek i wdychania przesyconego jodem powietrza. W tej dzielnicy miasta znajduje się wiele odrestaurowanych już budynków z początków XX stulecia. Po lewej stronie rzeki i położonego w jej ujściu portu, zobaczyć można wysokie, czterokondygnacyjne budynki. Zbudowano tu apartamenty nad morzem pod wynajem. Identyczne ze względu na sposób wykorzystania mini osiedla ze stojącymi na nich budynkami, w których znajdują się apartamenty nad morzem, tyle, że bardziej ekskluzywne, wykonane z lepszych materiałów, ładniej wykończone i ładniej zaprojektowane pod względem architektonicznym, powstały przy ulicy Wczasowej, zbudowane przez przedsiębiorstwoUstka Apartamenty. Jeszcze inna firma zbudowała apartamentowiec na terenie portu pozostały po firmie „Łosoś”, która wyniosła swoją siedzibę poza miasto. Masowo powstające apartamenty w Ustce, to jeden z faktów potwierdzających, że miasto rozwija się głównie dzięki usługom w obszarze turystyki. Również władze miasta zachęcają inwestorów do budowania nowych pensjonatów i hoteli oraz centrów wypoczynkowych.

Po 1989 roku funkcja letniskowa i uzdrowiskowa stała się podstawową funkcją miasta. Głównymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi miasta w ostatnim czasie są przedsięwzięcia rewitalizacyjne prowadzone w obrębie projektu wspieranego z funduszy Unii Europejskiej. Z dużą starannością odtwarzana jest historyczna architektura miasta. Stare rybackie domy o konstrukcji szachulcowej i układ komunikacyjny miasta nabierają nowego blasku. Nadmorskie uliczki po kolei zmieniają swój wygląd. Zdejmowany jest asfaltowy dywanik, który zastępuje granitowa kostka. Stawiane są lampy imitujące gazowe latarnie z początków XX wieku oraz pasujące do tego stylu ławki wzdłuż deptaków.

Miasteczko nabiera charakteru nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej nie tylko ze względu na funkcję ale również na wygląd.