Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

 

Słupsk to dawniej wojewódzkie, dziś powiatowe miasto odległe o 18 kilometrów od Ustki. W Słupsku jest wiele atrakcji turystycznych. Jego historię, jak i historię regionu najlepiej można poznać  w Muzeum Pomorza Środkowego. Jest to muzeum wielodziałowe. Zorganizowano w nim stałe wystawy prezentujące historię Pomorza oraz dynastii Gryfitów, która panowała na tych terenach. Pokazano na nich również pozostałości kultury materialnej tutejszej ludności. Muzeum posiada też bogatą kolekcję dzieł sztuki.

Jednym z najważniejszych zbiorów muzeum jest kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego, która jest największym zbiorem jego prac na świecie. 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku mieści się w Zamku Książąt Pomorskich oraz znajdujących się tuż obok Młynie Zamkowym oraz Spichlerzu Richtera, gdzie w Herbaciarni wystawiane są również prace ze zbiorów MPŚ.

Muzeum posiada również swoje oddziały:

- w Klukach, gdzie znajduje się Muzeum Wsi Słowińskiej, w którym można obejrzeć ślady jednej z ostatnich grup rdzennej ludności Pomorza – Słowińców

- w Swołowie, gdzie w Zagrodzie Muzealnejmożna zobaczyć dawne życie na wsi pomorskiej oraz wystawy poświęcone browarnictwu i tkactwu.

 Na terenie muzeum W Słupsku, a także w jego oddziałach w Klukach i Swołowie odbywają się corocznie cykliczne imprezy plenerowe.

Opracowane napodstawie tekstu ze strony internetowej Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku