Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

Przeczytane dla Was

2013-02-01

Baseny z podgrzewaną wodą na usteckiej plaży

 

To nie jest prawda.

Na kilku stronach internetowych znalazłem informację powielaną ze strony: http://www.ustkapogoda.pl/ustka/atrakcje-w-ustce/8-baseny-z-podgrzewana-woda-na-usteckiej-plazy.

Mówi ona, że w Ustce została rozpoczęta nowa inwestycja. Częściowo na plaży, częściowo na wydmach budowane są baseny z morską wodą podgrzewane bateriami solarnymi rozmieszczonymi na wydmach.

Wiedząc, że woda w Bałtyku nie należy do najcieplejszych i nie może się równać z Morzem Śródziemnym, czy też Czarnym (nie mówiąc już o Czerwonym), potraktowałem tę wiadomość, jako prawdopodobną. Jakiś inwestor (w domyśle miasto Ustka) mogło chcieć zachęcić turystów do częstszych odwiedzin umilając im pobyt wUstce. Woda miałaby być podgrzewana do temperatury od 28 do 32 stopni, w zależności od nasłonecznienia i temperatury powietrza. Ustka miałaby być pierwszym nadmorskim kompieliskiem z taką atrakcją."

Wprawdzie Internet to niesamowite źródło informacji ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej notki w postaci oficjalnego potwierdzenia inwestora bądź władz miasta. Wszędzie tylko przedruki z cytowanej u góry strony.

Słyszeliśmy natomiast chyba wszyscy o planach budowy w tym miejscu dwóch radarów do nadzorowania ruchu statków na wysokości Ustki (co wzbudziło zdecydowane protesty całej społeczności Ustki). Chodząc na spacery na plażę i widząc rozrytą plażę przy zachodnim falochronie zastanawiałem się, czy to już początek budowy radarów. Notatka dawała nadzieję, że, być może, nie.
Zastanawiałem się, czy to oznacza, że pomysł budowy radarów w tym miejscu został porzucony?
Nie chcąc powielać niesprawdzonych informacji postanowiłem zasięgnąć języka u wędkarzy, którzy w tym miejscu często próbują złowić taaaką rybę. Wystarczył jeden spacer na molo i pytanie skierowane do wędkarzy marznących tam bezowocnie.

Rzeczywistość jest chyba bardziej prozaiczna.

Prawdopodobnie (znowu to tylko niesprawdzona informacja) to nie będą żadne baseny z podgrzewaną wodą. Na taką inwestycję będziemy musieli jeszcze poczekać.

Ponoć plaża stała się źródłem piasku używanego jako podkład pod posadowienie budowanych wzdłuż morza elektrowni wiatrowych.

Wybrany z plaży piasek jest dość szybko ponownie nawiewany przez wiatr i nanoszony przez morskie fale.

Plaży nie ubędzie a port nie będzie tak zasypywany przez piasek.

Idea też dobra... ale basenów szkoda:))