Ustka apartamenty
Apartament "PRZYSTAŃ" - 200m od promenady i plaży po wschodniej stronie w Ustce
Apartamenty Ustka
Apartament "POD SOSNAMI" - w otoczeniu sosnowego lasu, na najładniejszym osiedlu "Cztery żagle" w Ustce
Apartamenty nad morzem
Apartament "PRZYSTAŃ" - kuchnia
Ustka Apartamenty
Apartament "POD SOSNAMI" - aneks kuchenny

Przeczytane dla Was

Przysięga na promenadzie w Ustce

 

 

2012-06-02

 

Na promenadzie w Ustce 50 ochotników Narodowych Sił Rezerwowych ślubowało w obecności swoich rodzin, mieszkańców Ustki i turystów.

 

W Lędowie, niedaleko Ustki, w pięknym otoczeniu nadmorskich wydm porośniętych sosnowym lasem, znajduje się Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

Głównym zadaniem Centrum jest przygotowanie kadr na potrzeby Marynarki Wojennej. Szkoleni są marynarze służby zasadniczej i zawodowej oraz podoficerowie służby zawodowej.

Po raz pierwszy na szkolenie (służbę przygotowawczą) przyjechało tu 50 ochotników chcących w przyszłości wstąpić w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych.Kandydaci i kandydatki, wśród nich znajduje się bowiem 12 kobiet, pochodzą z północnych województw kraju.

 Służbę przygotowawczą muszą odbyć osoby, które chcą wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych. Szkolenie składa się z dwóch części: trzymiesięcznego szkolenia podstawowego oraz miesięcznego szkolenia specjalistycznego, przekazującego wiedzę niezbędną na konkretnych stanowiskach w Narodowych Siłach Rezerwowych. Po służbie przygotowawczej odbywa się egzamin, który uprawnia do ubiegania się o stanowiska w NSR. Po zdaniu takiego egzaminu można również podjąć zawodową służbę wojskową. Do służby przygotowawczej mogą się zgłaszać mężczyzni i kobiety.

Po zakończeniu pierwszej części szkolenia, jego uczestnicy pojawili się pierwszego czerwca na usteckiej promenadzie by złożyć uroczystą przysięgę wojskową.

Marynarze najlepsi podczas szkolenia zostali wyróżnieni. Burmistrz Ustki wręczył im listy gratulacyjne i upominki.